Post po wczorajszej rozmowie z klientką w zakładzie, który z naszych olejów zdrowy i smaczny, żeby dzieciaki wypili. Nie tylko dzieci, niektórzy dorośli, zwłaszcza mężczyźni, nie lubią niesmacznych potraw.
Ranking mój i klientów.
1. Olej z orzechów włoskich.
Naj, naj, naj… Smaczny i zdrowy.
Wiele osób się ze mną zgodzi. że smak orzecha włoskiego łączy się prawie ze wszystkim – od surówek i sałatek, do dań ciepłych z warzyw i owoców, mięsa, drobiu.
Mało kto wie, że właśnie olej z orzechów włoskich i orzechy włoskie przy dużym udziale przypraw nadaje niebiański smak kuchni gruzińskiej.
O wpływie na zdrowie to trzeba pisać osobno, bo Natura nam podpowiada, na co pomaga olej z orzechów włoskich. Na aktywność mózgu, dlatego każde dziecko 1 łyżeczkę rano zjeść powinno. Dzieciaki lubią ten olej.
2. Sezamowy. Smak chałwy. Zadnej goryczki, cierpkości.
Przy bardzo dobrym smaku to jeszcze skarbonka wapnia w najlepszej formie organicznej.
3. Migdałowy. Smak subtelny, z nutką migdałów. Król olejów.
4. Słonecznikowy. Delikatny smak pestek słonecznika, olej uniwersalny, do każdej surówki i sałatki, cudowna baza do maceracji ziół, korzeni, nasion. Wyciągnie wszystkie drogocenne składniki.
5. Musztardowy. Pycha, pycha, z lekką nutą musztardy. Niesamowicie czyści krew i naczynia krwionośne.
6. Krokoszowy. Smakuje wszystkim, kto spróbował. Obrońca serca i jako kosmetyk niezastąpiony.
7. Olej z wiesiołka. Optymistyczny olej koloru słońca. Przyjaciel zdrowia kobiety. Skutecznie hamuje proces starzenia się.
8. Olej konopny. Z jego smakiem już nie jest tak jednoznacznie i zgodnie. Niektórzy go bardzo lubią, olej smakuje, innym nie całkiem przepada do smaku. Ale olej konopny zasługuje na ody chwalebne, szczególnie w profilaktyce chorób nowotworiwych.
9. Olej z pestek dyni. Ma mnóstwo wielbicieli, ale smak i aromat zbyt intensywny, dodajemy do dań w ilościach niewielkich, bo można zatłumić inne smaki.
10. Olej lniany. Olej, smak którego waha się od słodkiego miodu do cierpkiej goryczki, zależy z jakiego gatunku nasiona jest wyciśnięty.
11. Olej z ostropestu. Super zdrowy, obniża zły cholesterol, numer 1 przy problemach całego traktu pokarmowego. Świetny kosmetyk, świetny.
Smak taki sobie, nie pyszny, ale do przełknięcia.
Do obrzydliwych nasz nie należy.
Oleje z ostropestu z pras ślimakowych są bardzo niesmaczne, niektórzy mówią, że ma wstrętny smak.
12. Ostatni w kolejce smakołyków stoi olej z czarnuszki. Mało komu smakuje. Nie znam takich, traktujemy jako lek, cudowny, praktycznie na wszystkie dolegliwości.
Ranking walorów smakowych olejów naszej produkcji