MYDŁA!
Nie mam żele pod prysznic, mydeł w płynie, szamponów, pasty do zębów przez wiele lat. Mówię o przemysłowych produktach, nieważnie skąd pochodzą – z marketów lub z drogich sklepów.
Dlaczego?
Wszystkie kosmetyki, które są płynne, zawierają wodę.
A woda w połączeniu z jakimkolwiek produktem, eko, naturalnym i td, psuje się, gnije i zaczyna śmierdzić. Na dodatek dosyć szybko.
Żeby mieszanka ziół, proszków, olejów z wodą mogła stać na półkach sklepowych przez lata (nie przesadzam), w skład tych przereklamowanych środków czystości wchodzą chemiczne konserwanty, czasami bardzo niebezpieczne, nawet w szamponach dla dzieci. Właśnie z tego powodu wzrost różnorakich skórnych problemów w ostatnich czasach jest tak ogromny.
Lepiej wrócić do kosmetyków, mydeł, znanych i sprawdzonych przez tysiąclecia, między innymi do mydeł z Aleppo.
Mydła z Aleppo , zwane także mydłami Alep, to jedne z najbardziej znanych i cenionych mydeł na świecie mające za sobą niezwykle długą historię i tradycję wytwarzania. Mydła tworzone są ręcznie w Syrii przy użyciu oliwy z oliwek i oleju laurowego. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości są szczególnie polecane dla osób cierpiących na różnego rodzaju dermatozy i choroby skóry, m.in. łuszczycę, egzemę, czy trądzik. Im większa procentowa zawartość oleju laurowego w danym mydle Aleppo, tym silniejsze działanie terapeutyczne wykazuje. Mydło syryjskie – bo tak również bywa nazywane, to idealne rozwiązanie dla całej Twojej rodziny. Dzięki wysokiej zawartości oliwy z oliwek produkt wykazuje niezwykłe właściwości nawilżające, które w połączeniu z oczyszczającą mocą oleju laurowego tworzą mieszankę, która świetnie wpłynie na stan Twojej skóry.
Ważne! Mydło z zawartością oleju laurowego powyżej 20% lepiej nie uzywać non stop, bo olej z wawrzyńca suszy skórę, cerę.
Mydła świetnie myją włosy i skórę głowy.
Mydła z Aleppo są dostępne na www.ulisza.pl